Smartfon z Androidem – Jak podkręcić swojego androida? [Podpowiadamy]

      Możliwość komentowania Smartfon z Androidem – Jak podkręcić swojego androida? [Podpowiadamy] została wyłączona

Smartfony, których pamięć niestety jest ograniczona mogą z czasem tracić na szybkości swojego działania. Nie jest to tylko spowodowane zapchaniem pamięci ale i samym działaniem systemu. Jeden z najpopularniejszych oprogramowań do telefonu to Android. Prawdopodobnie każda osoba o nim słyszała, a spokojnie z 75% ludzi z niego korzystało. Stracił trochę na wartości po wejściu na rynek Iphone, ale dalej jest bardzo często wykorzystywany i dalej wiele osób posiada go w swoim telefonie.

Przyspieszanie androida

  1. Najbardziej banalna sprawa ale działa od kiedy tylko pamiętam i nie tylko w telefonach ale w większości urządzeń elektrycznych, czyli włącz i wyłącz. Dla wielu osób może wydać się to głupie jednak ta czynności pozwoli wyłączyć zbędne programy, które obciążały procesor telefonu.
  2. Wyłączenie długości animacji, dzięki czemu znowu zmniejszy się obciążenie na samym telefonie. Można to zrobić w większości urządzeń z oprogramowaniem android w ustawieniach. Skrócenie czasu pozwoli przyspieszyć telefon.
  3. Ile razy zdarzyło się komuś pobrać daną aplikację, a potem nie korzystać z niej przez pół roku Niestety ale zaśmieca ona telefon i powoduję jego zwolnienie. Dlatego warto raz na jakiś czas zobaczyć aplikację, z które ma się na telefonie i usunąć te zbędne.
  4. Czyszczenie pamięci podręcznej. Jest to także ważny element i zaleca się go wykonywać co najmniej raz dziennie, dzięki czemu telefon będzie cały czas świeży i nie będzie zapychał się zbędnymi danymi.
  5. Karta pamięci i jej szybkość. Może nie wiele osób to wie ale warto zadbać nie tylko o wielkość karty pamięci ale także o to żeby szybkość przesyłu danych była wysoka. Jeśli dane z karty pamięci ładują się komuś bardzo długo to warto zobaczyć jaka jest szybkość przesyła i może zainwestować w inną, lepsza kartę.
  6. Wyłącznie aplikacji, które działają w tle. Bardzo często można spotkać się z aplikacjami, które działają cały czas. Tutaj także bardzo dużo osób myśli, że ja przecież nic nie mają włączonego, jednak nawet powiadomienie na komunikatorze jest pracą w tle telefonu i warto zadbać żeby tych aplikacji działających w tle było jak najmniej.

Jest to kilka porad, dzięki którym w łatwy i przede wszystkim szybki sposób można podkręcić swojego androida. Można także spotkać wiele pytań typu: jak zwiększyć pamięć ram android? Żeby to zrobić trzeba niestety wykonać root telefonu, co wiąże się ze wskoczeniem na wyższy poziom wydajności telefonu ale także niestety z utratą gwarancji na urządzenie. Jeśli jednak ktoś chciałby zwiększyć pamięć ram to warto poczytać o roocie telefonu.

Smartfon z Androidem – Jak podkręcić swojego androida? [Podpowiadamy]
5 (100%) 1 ocen(a/y)