Najlepsze programy antywirusowe. Radzimy jakiego antywirusa wybrać

      Możliwość komentowania Najlepsze programy antywirusowe. Radzimy jakiego antywirusa wybrać została wyłączona

W dzisiejszych czasach prawie każdy jest posiadaczem komputera, który dla wielu osób jest niezbędnym narzędziem pracy. Coraz częściej ten fakt jest wykorzystywany przez hakerów, którzy chcą zaszkodzić danej osobie, ukraść poufne pliki, albo po prostu się wzbogacić. Właśnie dlatego powstały programy antywirusowe, których zadaniem jest ochrona naszego urządzenia np. przed złośliwymi oprogramowaniami. Mówiąc najprościej, program antywirusowy to program komputerowy, który wykrywa, zwalcza i usuwa wirusy.

Najlepszy darmowy antywirus

Panuje błędne przekonanie, że bezpłatny antywirus nie zdoła ochronić komputera. Otóż wystarczy wiedzieć, na jakie programy warto zwrócić uwagę, dlatego przedstawiamy wam ranking antywirusów.
Według internetowego rankingu, sugerującego się opiniami użytkowników i specjalistów, na pierwsze miejsce zasłużył Avast Free Antivirus, tuż za nim klasyfikuje się Kaspersky oraz Microsoft Security Essentials.

Avast Free Antivirus został stworzony w 1991, a jego producentem jest czeska firma Avast Software. Jest przeznaczony do niekomercyjnego użytku własnego, co podkreśla umowa licencyjna. Pobierając oprogramowanie, musimy liczyć się z tym, że oświadczamy zapoznanie się z regulaminem.

Kaspersky Free na poziomie bezpłatnym zapewnia podstawową ochronę przed wirusami, oprogramowaniem spyware, niebezpiecznymi stronami internetowymi i phishingiem. Producent zapewnia prostą obsługę, efektywność i niespowalnianie urządzenia, co w większości przypadków potwierdzają użytkownicy.

Microsoft Security Essentials jest oprogramowaniem przeznaczonym dla systemu operacyjnego XP, Vista i 7. Może być wykorzystywane do użytku własnego, ewentualnie przez małe firmy, czyli do dziesięciu urządzeń. Licencja pozwala osobom prywatnym, na bezpłatne pobieranie i użytkowanie w zakresie własnym. Uporządkowany interfejs, niskie wykorzystanie zasobów i prosta obsługa sprawiły, że program został pozytywnie oceniony, w komputerowej prasie zagranicznej.

Jeśli chodzi o kolejne miejsca w rankingu, czwarte zajął Comodo AntiVirus, który jest wykorzystywany także w celach komercyjnych.
Na miejscu piątym znajduje się Avira Free Antivirus, który oferuje kompleksową ochronę systemu, wraz z zaporą sieciową i skanowaniem na życzenie.
Miejsce szóste należy do Bitdefender Antivirus Free Edition z funkcją Auto Scanu i technologią Early Boot Scanning, która polega na skanowaniu systemu operacyjnego w trakcie uruchamiania.
Następnie mamy program AVG AntiVirus Free Edition, którego ogromną zaletą jest nieobciążanie systemu operacyjnego.
Ad-Aware Antivirus Free bardzo dobrze zabezpiecza przed końmi trojańskimi, oprogramowaniami szpiegującymi spywere, rootkit i keylogger.
Z kolei 360 Total Security to aplikacja stworzona przez chińską firmę, chroniąca m.in. przed szkodliwym działaniem osób trzecich.
Na ostatnim miejscu znajduje się SecureAPlus, która łączy ze sobą funkcje antywirusa i funkcje blokowania niektórych aplikacji, dzięki czemu możemy być wykorzystywana, jako zabezpieczenie uzupełniające.

Jaki jest najlepszy antywirus?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie, ale decydując się na bezpłatną wersję, warto wybrać jeden z programów antywirusowych, znajdujących się w czołówce przedstawionego rankingu. Nie bez powodu wiele osób korzystających z ich usług, chwali sobie poziom ochrony. Oczywiście w razie wątpliwości, najlepiej samemu zaczerpnąć informacji, na temat interesującego nas programu. Każdy z nas ma inne preferencje, a poszczególne antywirusy oferują ochronę w różnym zakresie.

Najlepsze programy antywirusowe. Radzimy jakiego antywirusa wybrać
Oceń post