Instalowanie gry na dysku Xbox 360. Jak grać w grę i potem ją usunąć?

      Możliwość komentowania Instalowanie gry na dysku Xbox 360. Jak grać w grę i potem ją usunąć? została wyłączona

Zarysowane płyty, lagi, zwolnione animacje – to największe koszmary gracza konsolowego. Każdy zna ból związany z uszkodzeniem płyty ze swoją ulubioną grą. Można temu jednak w łatwy sposób zapobiec. Z pomocą przychodzi instalacja gry na xbox 360.

Instalowanie gier wiąże się z wieloma plusami. Przede wszystkim zapobiegamy porysowaniu płyty z grą, które może nastąpić podczas korzystania z niej. Co prawda podczas rozgrywki płyta musi znajdować się w czytniku, jednak jest ona używana rzadziej, a przez to mniej eksploatowana. Oprócz tego przyspieszamy jej działanie – konsola nie musi wczytywać całej zawartości płyty na bieżąco z nośnika, ponieważ niektóre może wczytać bezpośrednio z dysku twardego.

Jak instalować gry na xbox 360?

Nie jest to trudne zadanie. Najpierw należy włożyć dysk z grą do stacji dysków, a następnie… Cóż, nie przerazić się. Konsola automatycznie uruchomi grę, którą będziemy musieli wyłączyć i wrócić do interfejsu głównego konsoli Xbox 360. Na ekranie Start najeżdżamy na grę, naciskamy przycisk „X” i wybieramy „Zainstaluj”. Potem możemy zaparzyć sobie herbatę, podczas gdy przebiegać będzie instalacja, która potrwać może nawet do dwunastu minut.

Jak grać w zainstalowane gry?

Uruchomienie zainstalowanej gry na konsoli Xbox 360 jest jeszcze prostsze, niż jej zainstalowanie. Na początek wkładamy dysk z grą (niestety dysk z grą musi znajdować się w czytniku, ponieważ inaczej nie zostanie ona uruchomiona). Następnie na stronie „Strona główna” w interfejsie głównym konsoli wybieramy grę i naciskamy przycisk „A”. Konsola zorientuje się, że ma do czynienia z grą znajdującą się na dysku twardym i uruchomi ją, pobierając tylko niektóre dane z płyty.

Jak usunąć grę?

Istnieją dwa sposoby na usunięcie gry z dysku twardego: usuwanie pojedynczej gry i usuwanie kilku gier. Aby usunąć tylko jedną grę należy po raz kolejny włożyć płytę z grą, którą chcemy odinstalować. Następnie w zakładce „Strona główna” w interfejsie konsoli najeżdżamy na grę w stacji dysków i naciskamy „Y”. Wybieramy opcję „Usuń” i czekamy, aż gra zostanie odinstalowana.

Jeśli chcemy usunąć więcej niż jedną grę, to nie musimy wkładać każdej płyty z osobna i wykonywać podane w powyższym akapicie działania. Możemy to zrobić szybciej i wygodniej. Wchodzimy na stronę „Ustawienia” w interfejsie głównym konsoli, a następnie wybieramy kolejno: „System”, „Pamięć masowa”, „Dysk twardy”, „Gry”. Pojawi nam się ekran, w którym zaznaczamy gry, które chcemy usunąć z naszego dysku. Po wybraniu niechcianych gier naciskamy „Usuń”.

Instalowanie gry na dysku Xbox 360. Jak grać w grę i potem ją usunąć?
5 (100%) 1 ocen(a/y)