Gry na telefon. Ranking najlepszych gier na Twojego smartphona. [Android, IOS]

      Możliwość komentowania Gry na telefon. Ranking najlepszych gier na Twojego smartphona. [Android, IOS] została wyłączona

Z rozrzewnieniem możemy obecnie wspominać czasy, kiedy na telefonach komórkowych mogliśmy zagrać co najwyżej w kultowego węża lub klasyczną grę Bounce. Dzisiaj smartfony dorównują jakością wielu komputerom osobistym, więc znacznie zwiększył się wachlarz możliwości w kwestii grania mobilnego. Jak ściągać gry na telefon? Kiedyś mógł to być problem, dziś wystarczy po prostu zajrzeć na Apple App Store lub Google Play. Zadajmy więc sobie proste pytanie: jakie są fajne gry na telefon? Jest ich tak naprawdę całe zatrzęsienie, więc postarajmy się o wskazanie pięciu najlepszych pozycji dla kogoś, kto z graniem mobilnym nie miał do tej pory zbyt wiele wspólnego.

1. Angry Birds

Nie sposób zacząć od innej pozycji, albowiem to właśnie przygody gromady Rozgniewanych Ptaków jako pierwsze zdołały podbić serca użytkowników smartfonów. To pierwszy mobilny hit na taką skalę, który przyniósł twórcom ogromną sławę i zyski. Absolutnie nie jest to kwestia przypadku – rozgrywka w Angry Birds jest po prostu pasjonująca i natychmiast zaczyna wciągać. W związku z sukcesem gry powstało kilka dodatków, a także sequel, który jednak nie przyjął się zbyt dobrze.

2. PUBG Mobile

To kolejny fenomen – Playerunknown’s Battleground Battle Royale szturmem podbiło serca wszystkich graczy na komputerach osobistych. Gra była popularna do tego stopnia, że momentami logowało się do niej nawet dwa miliony graczy jednocześnie, co zadecydowało o jej bezkonkurencyjności. Sukces wiąże się między innymi z portem gry na mobilne systemy – i jest to naprawdę solidnie wykonany port, który zapewnia graczowi równie unikalne doświadczenia, jak podczas gry na PC. Na fali popularności gatunku na urządzenia mobilne zawędrował też Fortnite, gra w równym stopniu warta sprawdzenia.

3. Grand Theft Auto

GTA to seria absolutnie bezkonkurencyjna w świecie komputerowej rozrywki, a piąta numerycznie odsłona serii jest jedną z trzech najlepiej sprzedających się gier w historii. Tak jak w przypadku PUBG, sukces finansowy wiąże się z portami na inne platformy, w tym mobilne – Rockstar Games nie porywało się jednak z motyką na księżyc, usiłując przenieść najnowsze produkcje na Androida. Na telefonie możemy zagrać w klasyczne odsłony, takie jak GTA 3, Vice City, San Andreas i Chinatown Wars.

4. Pokemon GO

Choć gra okazała się jedynie chwilowym trendem, warto sprawdzić, na czym polega jej fenomen. Jest o tyle unikalna, że granie w nią zmusza nas do wyjścia z domu, toteż możemy w fajny sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.

5. Alto’s Adventure

To jedna z najciekawszych gier mobilnych, która opowiada o Alto, który w górzystej krainie goni na nartach swoje renifery. Niezwykle relaksująca rozgrywka, czarująca muzyka – tego trzeba doświadczyć na własnej skórze.

Gry na telefon. Ranking najlepszych gier na Twojego smartphona. [Android, IOS]
5 (100%) 1 ocen(a/y)