Gry na laptopa. Z którymi grami poradzi sobie Twój laptop?

      Możliwość komentowania Gry na laptopa. Z którymi grami poradzi sobie Twój laptop? została wyłączona

Jaki laptop do gier?

Na to pytanie odpowiedzieć można tylko w jeden sposób. Oczywiście, najlepszy na jaki cię stać. Im laptop posiada nowsze, droższe podzespoły, tym więcej tytułów gier komputerowych będziemy w stanie przejść. Dodatkowo drogi laptop gwarantuje wysoką jakość oprawy wizualnej gier, gdyż będziemy mogli ustawić wszystkie parametry grafiki na najwyższą jakość. Ale abstrahując od tego, że najlepsze laptopy z przeznaczeniem do gier komputerowych potrafią kosztować kilkanaście tysięcy złotych, zazwyczaj musimy radzić sobie z tym co mamy, albo z tym na co nas realnie stać.

Pytanie brzmi na co mamy zwracać uwagę podczas zakupu laptopa do gier komputerowych, tak by dostać najwięcej mocy za swoje ciężko zarobione pieniądze. Odpowiedź na to pytanie jest równie prosta i banalna. W zasadzie wystarczy zwracać uwagę tylko na kartę graficzną, gdyż zazwyczaj im wyższy model karty, tym lepszej jakości pozostałe podzespoły. Dla przykładu wszystkie laptopy posiadające na pokładzie kartę graficzną z serii GTX 1060M mają już minimum 8GB pamięci RAM i procesor i5 albo wyższy oraz przyzwoitej jakości dysk SSD.

Nie zagłębiając się w szczegóły, jeśli szukamy solidnego laptopa do gier, który umożliwi nam zagranie w topowe gry minimum jeszcze przez 2 albo 3 lata, jakakolwiek maszyna z tym układem graficznym albo wyższym będzie bardzo dobra. Taki laptop to koszt około 4,5 tyś zł wzwyż. Czy to mało czy dużo, to już indywidualna kwestia, po prostu na obecny moment wszystko poniżej tej kwoty jest jakimś kompromisem, a wszystko powyżej do pewnego stopnia może być uzasadnione ale w granicach rozsądku. Uważam że laptop do gier przekraczający cenę 8 tyś zł nie ma większego uzasadnienia, Gier w rozdzielczości 4k i płynnych 60fps i tak nie obsłuży na wysokich wymaganiach, a do grania w rozdzielczości 1080p jest niepotrzebnie za drogi. O wchodzącej technologii Ray Trackingu w grach już nie wspominając.

Gry na słaby laptop

A co jeśli dysponujemy niższą kwotą? w co możemy grać? odpowiedzieć można na to w dwojaki sposób. Po pierwsze w wszystkie rewelacyjne gry z sektora Indii, które braki w oprawie graficznej nadrabiają rewelacyjną fabułą i ciekawą mechaniką, po drugie w każdą starszą grę.

Większość laptopów w cenie około dwóch tysięcy złotych, mających na pokładzie układ Geforce 940MX procesor i3 i 4GB pamięci RAM poradzi sobie z każdą grą wypuszczoną przed rokiem 2016, na średnich ustawieniach i w rozdzielczości 720p. Mowa tu o graniu w minimum 30 klatkach na sekundę a w większości tytułów w płynnych 60 fps.

Gry na laptopa. Z którymi grami poradzi sobie Twój laptop?
5 (100%) 1 ocen(a/y)