Monocykle, Segway’e, hulajnogi – Elektryczne pojazdy królujące na chodnikach.

      Możliwość komentowania Monocykle, Segway’e, hulajnogi – Elektryczne pojazdy królujące na chodnikach. została wyłączona

Od pewnego czasu daje się zauważyć trend na elektryczne pojazdy, które coraz częściej pojawiają się na ulicach. W wielu miastach Polski pojawiły się nawet elektryczne hulajnogi, które można wypożyczyć i zostawić w dowolnym miejscu w mieście. Jest to rozwiązanie wygodne, ale czy jest dla każdego?

Monocykle, segway’e… Czym one właściwie są i czemu zawdzięczają swoją rosnącą wciąż popularność? Przede wszystkim – są to pojazdy niezwykle wygodne, które nie wymagają od jadącej nimi osoby używania siły. Bardzo łatwo jest również nauczyć się nimi jeździć – nie wymaga to żadnego szczególnego przygotowania. Kierowanie tymi pojazdami jest intuicyjne i odbywa się na zasadzie balansowania ciałem. To ciekawy wybór, kiedy mamy do przejechania niewielkie odległości, a nie chcemy stać w koku i się zmęczyć. Elektryczny pojazd sprawdzi się w tym wypadku jeszcze lepiej niż tradycyjny rower.

Pojazdy elektryczne – dwukołowe monstra rodem z filmów sci-fi

Nie da się ukryć, że elektryczne pojazdy dwukołowe wyglądają nieco surrealistycznie, szczególnie segway’e – zwracają uwagę swoimi wielkimi kołami. Pojazd wyposażony jest w kierownicę, a jazda nim przypomina nieco jazdę skuterem. Podobnie rzecz ma się z hulajnogą, ona jednak bardziej przypomina tradycyjna hulajnogę, z tym, że nie trzeba się odpychać, aby pojechać. Pojawia się jednak pytanie, czy hulajnogą elektryczna można jeździć po ulicy. Użytkownik hulajnogi uznawany jest za pieszego i porusza się chodnikiem, a jeśli go nie ma – krawędzią jezdni.

Najlepsza hulajnoga elektryczna?

Chcąc zakupić hulajnogę, warto zwrócić uwagę na akumulator oraz czas pracy, jakość konstrukcji oraz koła, które będą gwarantować wygodną jazdę. Ile kosztuje hulajnoga elektryczna? W tej chwili można nabyć sprzęt za mniej niż 2000 złotych.

Jednokołowiec eklektyczny, czyli monocykl

Jednym z ciekawszych wynalazków jest monocykl, czyli… pojazd składający się z jednego koła. Jak jeździć na jednym kole? Trzeba wyćwiczyć wyczucie równowagi. Jednokołowiec może jednak osiągać imponujące prędkości.

Monocykle, Segway’e, hulajnogi – Elektryczne pojazdy królujące na chodnikach.
Oceń post