Monitory panoramiczne – Hit czy kit? Wyliczamy zalety i wady monitorów panoramicznych

      Możliwość komentowania Monitory panoramiczne – Hit czy kit? Wyliczamy zalety i wady monitorów panoramicznych została wyłączona

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na monitory panoramiczne dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe wady i zalety zakrzywionych monitorów, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie im podjąć decyzję o zakupie.

Czym charakteryzują się monitory panoramiczne?

Monitory panoramiczne zostały wygięte na całej długości w taki sposób, aby środkowa i boczna część mieściła się w jednakowej odległości od oczu. Nietypowe ugięcie idealnie odwzorowuje naturalny kształt ludzkiego oka, dzięki czemu oglądanie filmów i granie w gry jest zdecydowanie bardziej komfortowe. Osoby, które nie wiedzą jaki monitor do gier wybrać, powinny postawić właśnie na nowoczesne monitory panoramiczne.

Jakie wady i zalety mają monitory panoramiczne?

Jedną z największych zalet monitorów panoramicznych jest to, że obraz otacza widzów, dzięki czemu można uzyskać efekt pełnej obecności w samym środku wydarzeń. Możliwość postrzegania przestrzennego sprawdzi się doskonale nie tylko podczas filmów, ale również podczas grania w swoje ulubione gry. Warto wspomnieć także i o tym, że zakrzywione rogi monitora znacząco poprawiają postrzeganie kolorów i kontrast.

Jeżeli chodzi o wady monitorów panoramicznych, to warto wspomnieć o tym, że w ich przypadku musi być zachowana odpowiednia odległość widza od monitora. Przy nieodpowiedniej pozycji mogą pojawić się mniejsze lub większe zniekształcenia, słaby kąt widzenia i co najgorsze mogą pojawić się także martwe piksele. Nie jest to najlepszy wybór jak przed monitorem siedzie kilka osób.

Jaki monitor do filmów?

W pierwszej kolejności warto postawić na monitory panoramiczne 4K, które mogą pochwalić się bardzo wysoką klarownością obrazu. Na monitorach tego typu postrzeganie kolorów i kontrastu porównywalne jest do dużych ekranów kinowych. Jest to doskonały wybór nie tylko dla zagorzałych miłośników kinematografii, ale również osób, które od czasu do czasu oglądają filmy na komputerze.

Czy warto postawić na monitory panoramiczne?

Przy zakupie nowego monitora warto poważnie zastanowić się nad swoimi indywidualnymi preferencjami, dzięki czemu będzie można wybrać idealny sprzęt. Pamiętać należy jednak o tym, że wszystkie nowinki technologiczne, jak łatwo się domyśleć kosztują, dlatego też wykrzywiony monitor będzie zdecydowanie droższym wyborem niż płaskie monitory. Obraz panoramiczny sprawdzi się nie tylko podczas grania i oglądania filmów, ale również podczas pracy na komputerze.

Monitory panoramiczne – Hit czy kit? Wyliczamy zalety i wady monitorów panoramicznych
5 (100%) 1 ocen(a/y)